www.Mirovice.zde.cz - Neoficiální stránky měste Mirovice (mirovice@seznam.cz)
 Fotogalerie

fotogalerie/Týrání zvířat?!/

fotka
miniatura miniatura

Jak jste všichni určitě zaznamenali, Mirovice se od 18. srpna objevují i v úvodu Televizních novin a dále v různých jiných médiích v souvislosti s umístěním 10 000 kusů slepic v objektu čp. 147 v Mirovicích (dne 16.8.2003). Kauza, která by měla vyústit v obvinění podnikatele Beňáka ze spáchání trestného činu týrání zvířat, stále pokračuje. Tento podnikatel totiž slepice do Mirovic přivezl.

K dnešnímu datu je v objektu slepic asi už jenom čtvrtina, avšak hygienické a krmné podmínky pro "slepičí farmu" jsou nevyhovující, může dojít k dalším úhynům vlivem snížení nočních teplot.

Veterináři předali veškeré poznatky policii a nadále denně kontrolují zdravotní stav drůbeže. Další pravomoci ale podle nich přecházejí na obec.

"V tom je ovšem problém. Město Mirovice nemá žádné jiné prostory pro vhodnější umístění zbývajících kusů, ani prostředky k razantnějšímu zásahu. i když je umístění nevhodné, není to ještě důvod pozvat firmu k likvidaci. Problémem je i to, kdo náklady na likvidaci uhradí. Nechci, aby tenhle černý Petr zůstal na obci," řekl starosta Zdeněk Bárta.

A tak budeme situaci sledovat a další informace vám poskytneme za měsíc.

ZpětNapsat e-mail Obnovit Nahoru Úvodní stránka Upraví a vytiskne tuto stránku

Designed for IE6 & Mozilla Firefox (1024x768) cz


© 2004 Václav Vaněček& Roman Debnar