Nejskvělejší pamětihodností Mirovic je kostel sv. Klimenta. Tradice klade vznik kostela do doby cyrilo-metodějské. Zdá se, že při kostele bylo dříve i malé feudální sídlo, střežící brod na důležité obchodní cestě. Určitým důkazem může být místí pojmenování „Na hradě“ či „Na hradci“. Dochované části zdiva kostela sv. Klimenta a severní portál ukazují na vznik přibližně ve 40. létech 13. století. Jako farní je kostel doložen roku 1359. Pod presbyteří byla vybudována krypta, do níž byly pochovávány osoby stavu urozeného z okolí, mirovičtí kněží a primátoři. Kolem celého kostela býval hřbitov. V roce 1726 byl kostelík nákladně přestavěn podle návrhů slavného barokního stavitele Kiliana Dientzenhofera ml. O samotě stojící zvoniční věž, patrně renesančního původu, byla zvýšena a přestavěna do dnešní podoby. Přistavená budova fary si zachovala dodnes až na střechu a komíny původní tvar. Přestavbu provedl stavitel Fortini na náklady Adama ze Schwarzenbergu. Důkazem je znak a letopočet v průčelí.
Mariánský sloup na náměstí
Mariánský (morový) sloup na náměstí se sochami od mistra J. J. Schlansowského je z roku 1717. Je to jediný zachovaný komplex soch v Čechách od tohoto sochaře.
Židovský hřbitov
Severozápadně od Mirovic u říčky Skalice se nachází židovský hřbitov. Patří k nemnoha zachovalým a upraveným židovským hřbitovům v Čechách. Byl založen v roce 1680 a svému účelu přestal sloužit po druhé světové válce.